Tule õlitehase keskkonnamõju arutelule!

Praegu hinnatakse Eesti Energia uue õlitehase keskkonnamõju, mille põhjal otsustab Keskkonnaamet, kas lubada õlitehases hakata õli tootma.

Seni valmis saanud hinnangus on hulk puuduseid, mille kohta saatsime koos Eesti Keskkonnaühenduste Kojaga kirja Keskkonnaametile. Näiteks pole üldse hinnatud kulu, mida õlitehas põhjustab ühiskonnale kliimakriisi süvendades Samuti on jäetud hindamata põlevkivi kaevandamise ja õli põletamise keskkonnamõju, mis moodustavad kokku suurema osa õlitehase mõjust kliimamuutustele.

Eesti riik on andnud rahvusvaheliselt ja Euroopa Liidus lubadusi hoida loodust ja peatada kliimamuutuseid. Need kõik jäävad aga tühjadeks sõnadeks, kui riik lubab jätkata kliima soojendamist nagu seni. 

Homme, 23. mail kell 17 toimub õlitehase keskkonnamõju hinnangu avalik arutelu. Igaüks võib tulla kohale ja küsida südamelt ära kõik küsimused, mis käivad selle kohta, kuidas ja kui palju õlitehas keskkonda mõjutab. Tule kohale või osale veebis!

Arutelu toimub Vaivara endise vallavalitsuse hoones (Pargi 2, Sinimäe alevik, Narva-Jõesuu linn) ja samaaegselt Zoomi keskkonnas (ligipääs
https://us06web.zoom.us/j/87833460153?pwd=K2VYNFlUYWJBa2x1ZFBZVzBaby9OZz09).

Paralleelselt kõige sellega jätkub ka FFF Eesti algatatud kohtuasi, milles vaidleme selle üle, kas õlitehasele ehitusloa andmine oli lubatud. Praegu ootame selles asjas Riigikohtu otsust. Kuidas kõik alguse sai ja kuhu me oleme praeguseks jõudnud, saad lugeda kohtuasja lehelt.