Ülemaailmne kliimastreik #AitabTühjadestLubadustest

Alates esimesest ülemaailmsest kliimastreigist kaks aastat tagasi on riigijuhid andnud suuri lubadusi tegutseda kliimakriisi leevendamiseks. Ometi pole nad oma käitumist õieti muutnud. Jätkuvalt poevad riigid – ka Eesti –  läbi seaduslünkade, et jätkata keskkonna kahjustamist, rahastavad fossiilsete kütuste tootmist ja raiuvad rohkem metsi, kui neid taastub. Iga mööduva päevaga süveneb kliimakriis ja väheneb elurikkus.

Keskkonnakriise tühjade lubadustega ei pidurda. Me vajame teaduspõhist tegutsemist kliima- ja keskkonnakriiside leevendamiseks!

Liitu ülemaailmse meeleavaldusega reedel, 19. märtsil terve päeva jooksul!

Kuidas osaleda?

1. Tee endast koos temaatilise plakatiga foto.

2. Postita see foto sotsiaalmeediasse ja märgi pildile Fridays For Future Eesti (või saada see meiliaadressile info(ät)fridaysforfuture.ee). Kasuta teemaviiteid #AitabTühjadestLubadustest ja #NoMoreEmptyPromises.

Koroonaviiruse leviku pidurdamiseks me seekord Eestis tänavatele ei kogune.

Meie nõudmised:

  1. Lõpetada fossiilkütuste subsideerimine. Riiklikud toetused fossiilkütuste tootmisele takistavad üleminekut taastuvenergiale ja seega ka süsinikuheite vähendamist.
  2. Vähendada süsinikuheidet nii kiiresti, nagu seda tuleb teha juhtiva kliimateaduse kohaselt, et hoida globaalne kuumenemine alla 1,5 °C. Ainult 2050. aastaks kliimaneutraalseks saamine pole piisav. Ülemaailmse kliimakriisi pidurdamiseks on määrava tähtsusega on see, kui kiiresti väheneb süsinikuheide sel ja järgmisel aastal. Siin tuleb tegutseda juhtiva kliimateaduse järgi. 
  3. Tagada, et üleminek kliimaneutraalsele ühiskonnale on võimalikult õiglane. Kliimaneutraalseks muutumine ei tohi suurendada ühiskondlikku ebavõrdsust.

Rohkem infot: https://fridaysforfuture.org/march19/